1 2 3 4 5 6

WAŻNA INFORMACJA

WAŻNA INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że od 1 czerwca b.r. można już pobierać ze swojego Internetowego Konta Pacjenta lub w swojej przychodni zdrowia, Unijny Certyfikat COVID. Jest to urzędowe potwierdzenie odbytego szczepienia lub posiadania potwierdzonego statusu ozdrowieńca lub też negatywnego wyniku testu PCR. Dostępna jest też aplikacja na urządzenia mobilne w systemie IOS, wkrótce także na Androida.

Najpóżniej od 15 sierpnia 2021 r. Unijny Certyfikat COVID będzie praktycznie niezbędnym dokumentem w podróży do wszystkich krajów UE, niezależnie od jej charakteru!

Unijny certyfikat covidowy ma obowiązywać od 1 lipca. Do elektronicznego systemu certyfikacji zaszczepionych na COVID-19 włączyło się już dziewięć państw, w tym Polska i Czechy. Najpóźniej do połowy sierpnia mają być w nim już wszystkie kraje Wspólnoty, a także Islandia, Norwegia i Liechtenstein. Do honorowania certyfikatu przymierza się też Turcja i można oczekiwać, że wkrótce dołączy wiele innych państw. Z turystycznego punktu widzenia można spodziewać się efektu domina. - Inne państwa nie będą miały innej możliwości, jak tylko będą musiały też przejść na certyfikat, dlatego że inaczej będą wyłączone z ruchu turystycznego

Jego ważność dla posiadacza określona jest następująco:

  • 1 rok od daty pełnego zaszczepienia, po co najmniej 14 dniach od przyjęcia ostatniej dawki,
  • 180 dni od daty negatywnego testu po kwarantannie ozdrowieńca,
  • 48 godzin od negatywnego testu PCR.

Informujemy o tym Państwa, Uczestników naszych wycieczek do krajów UE  z odpowiednim wyprzedzeniem, tak by można było skorzystać z powszechnego już dostępu do szczepień, względnie    ( o ile nie posiadamy aktualnego statusu ozdrowieńca, bądż nie chcemy lub nie możemy szczepić się)- wykonać test PCR , do 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Pragniemy nadmienić, że brak posiadania Unijnego Certyfikatu COVID, który stanowi wymóg dla podróżnego niezależny od organizatora, podobnie, jak np. paszport, wiza itp.-  zgodnie z obowiązującym prawem nie może być podstawą do bezkosztowej rezygnacji z imprezy turystycznej, gdy warunki pozwalają na jej realizację. Natomiast, gdy impreza zostanie odwołana przez organizatora z powodu braku warunków do jej realizacji, Uczestnikowi przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty w poczet tej imprezy.

Obsługujemy

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach


Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Dowiedz sie wiecej...